English lessons

Business English available for professionals such as solicitors, doctors who would like to improve their speaking or writing skills.
You can 'Pay as you go' or buy a package, which is better value for money and more convenient, as you don't have to pay for each lesson.


£47/hour for 1 to 1
Packages:
£450 for 10 hours
£840 for 20 hours

£52/hour for 2 to 1
Packages:
£500 for 10 hours
£920 for 20 hours

Contact us for Corporate rates.

Our teachers can also teach you or your children on holiday abroad. Please contact us for a quote. Some of our teachers teach several subjects.

Follow Me

Lessons  tailored  to  you  and  your business

Voulez-vous Parler?​

Test your English

​​1 to 1 and group sessions are available. Use this link for one month of free online lessons: 




We provide English as a Foreign Language lessons (EFL) and English for GCSE lessons in your home or office. Intensive lessons are available before exams, an interview or a move to another country.